Referendové otázky:
1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?
2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?
3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samy nesúhlasia s obsahom vyučovania?
Pozývajú nás aj otcovia biskupi
Príhovor čítaný v homílii počas svätých omší 1.2.2015
košický arcibiskup Bernard Bober vianočný príhovor
prešovský arcibiskup Ján Babjak príhovor na sviatok Troch Kráľov
biskupi ECAV vianočný príhovor
Jozef Maretta a Marián Kufa hovoria o referende.
Modlime sa za rodinu v symbolickom čase ráno o 07:02 a večer o 20:15.
Prečo ísť na referendum a povedať 3x ÁNO
Veľa ľudí (aj veriaci) má negatívny postoj k tretej referendovej otázke. Hovoria: doteraz sme nemali kresťanskú sexuálnu výchovu a ako ma to poznačilo?
Nejde o to, že dieťa dám na túto výchovu alebo nejakú inú, ale hlavne ide o to, aby som mal zachovanú voľbu výberu predmetu pre moje dieťa, vnúčatá. Aby sa nestalo, že ja hovorím a učím dieťa nejakým pravidlám prirodzených vzťahov a v škole bude dieťa na predmete učené, že takzvane prirodzený vzťah je aj vzťah neprirodzený medzi rovnakým pohlavím atď.
Smutné na tom je, že nejde primárne len o kresťanskú sexualitu (ako je to chápané) ale o zachovaní voľby, ako chcem, aby bolo moje dieťa vzdelávané.
Keď bola otázka vysvetlená takto, veľa ľudí, ktorí boli proti uvedenej otázke, začalo premýšľať.
Nenechajme, aby sme ľahostajnosťou došli až sem (Svedectvo amerických manželov)
08.06.2025: Sväté omše v nasledujúcom týždni budú podľa letného rozpisu. Pondelok 18:00, utorok 8:00, streda 18:00, štvrtok 8:00, piatok 17:00, sobota 18:00, nedeľa 8:00 a 10:00.
07.06.2025: Plný autobus pútnikov zavítal na ďalšie Jubilejné chrámy v Spišskej diecéze. Bazilika Navštívenia Panny Márie na Levočskej hore a Katedrála sv.Martina v Spišskej kapitule nás privítali krásnym počasím a bohatým duchovným programom.
01.06.2025: Sväté omše v nasledujúcom týždni sú podľa letného rozpisu. Pondelok 18:00, utorok 8:00, streda 18:00, štvrtok 8:00, piatok 17:00, sobota 18:00, nedeľa 8:00 a 10:00.
31.05.2025: V nadchádzajúcom období sa konajú viaceré akcie, na ktoré máme bližšie informácie a pozvania. Stretnutie miništrantov RK a LM dekanátu (7.6.), Víkend otvorených parkov a záhrad (6. a 8.6.) a Odpustová slávnosť na Čiernom Váhu (15.6.)
24.05.2025: Od predstaviteľov občianskeho združenia Mary´s Meals Slovensko sme dostali prosbu a pozvanie akoukoľvek formou aj v tomto Jubilejnom roku ako pútnici nádeje obnovovať nádej v krajinách, kde sa deti pre hlad nemôžu vzdelávať v školách.