Druhý deň pokračoval témou „Krst Pána Ježiša v Jordáne“. Hneď ráno sme sa ocitli na púšti, kde nás privítal Ján Krstiteľ a povedal nám pár slov o svojom živote, ako žil, aké oblečenie nosil a koho svojim životom prišiel ohlasovať. Čítaním o Jánovi Krstiteľovi zo svätého písma, sme sa zároveň učili orientovať sa v svätom písme. Nasledovali scénky zo života Jána Krstiteľa a stanoviská kde si deti vyskúšali aj viazanie uzlov a šnurovanie topánok. Poobede na sútoku riek Váh a Belá sme si pripomenuli Krst Pána Ježiša a obnovenie krstných sľubov. V záverečnej modlitbe každý priložil svoju kvapku na ceste k Ježišovi.
16.10.2026: Diecézne misie od 14. do 20.júna v Liptovskom Mikuláši sú síce minulosťou, ale záznamy homílií a katechéz si môžeme vypočuť.
02.08.2026: Sväté omše budú v pondelok o 7:30 a vo štvrtok o 18:00, ďalej podľa obvyklých časov: piatok 17:00, sobota 18:00 a nedeľa 8:00 a 10:00.
26.07.2026: V tomto týždni sú sväté omše podľa letného harmonogramu a máme 1. sobotu v mesiaci
26.07.2026: Svätý Otec Lev XIV. vymenoval za svojho osobného legáta na hlavné oslavy 250. výročia založenia Spišskej diecézy pána kardinála Maria Grecha