Na milé a vzácne pozvanie pána farára Štefana Pitáka, pri príležitosti 200.výročia posvätenia chrámu v Liesku a 20 rokov od posvätenia prístavby chrámu,
sa náš spevokol dňa 26. 5. 2018 zúčastnil slávnostnej akadémie v Liesku, kde vystúpili chrámové zbory spolu so sprievodným slovom v podaní pána farára Pitáka.
Milá a úprimná atmosféra, piesne v podaní dospelého chrámového zboru spojené s anjelskými hláskami detského speváckeho zboru, hlboká meditácia a úvahy o každej časti svätej omše, boli veľkým obohatením a inšpiráciou pre náš spev a repertoár.
Pozreli sme si aj výstavu liturgických predmetov (rúcha, kalichy, rímsky misál) a navštívili sme Kaplnku Panny Márie Lurdskej, ktorá je spolu s krížovou cestou skvostom vypínajúcim sa nad Lieskom a dalo by sa povedať, že aj pútnickým miestom, lebo je skvelou zastávkou všetkých cyklistov, keďže sa nachádza v tesnej blízkosti cyklodráhy smerujúcej z Trstenej až do Noweho Targu.
Nechcelo sa nám odísť z krásnej Oravy, tak sme sa zastavili na chate v Oraviciach, kde sme sa posilnili kapustnicou, skvelou kávou, oravskými korbáčikmi a vniesli sme tam naším spevom za sprievodu harmoniky (Edko Mydliar) a klavíra (pán kantor Metod Rakár) nášho liptovského ducha.
Ďakujeme za krásny zážitok pán farár Piták a Liesečania!
16.10.2026: Najbližšia akcia je Večer vďačnosti 17.4.2026 Kráčať spolu v Cirkvi
05.04.2026: Sväté omše v nasledujúcom týždni budú už podľa letného harmonogramu s výnimkami, vo veľkonočný pondelok bude svätá omša o 8:00 a v piatok budú 2 sväté omše (o 17:00 a 18:00).
30.03.2026: Na Kvetnú nedeľu o 15-tej hod. sme prijali pozvanie na "Pásmo spomienok na Janka Silana